HDMBLM logo

Znanstveni program

Preliminarni znanstveni program
*predavanja na engleskom jeziku

Srijeda, 9.svibanj  2018.

15:00-17:00 

Predkongresni simpozij (PKS)

Voditelj: Lora Dukić

Predstavljanje objavljenih preporuka HDMBLM-a

17:00-17:15 

Stanka

17:15-18:30

Predkongresne industrijske radionice (PIR1/PIR2)

19.00-20:00

Otvaranje kongresa

20:00-21:30

Koktel dobrodošlice

Četvrtak, 10.svibanj  2018.

08:00-08:45 

Sekcija „Pitajte stručnjaka“ (PS1)

Voditelj: Désirée Coen Herak

Quality Control and risk management principles in haemostasis*

Piet Meijer

08:00-08:45 

Sekcija „Pitajte stručnjaka“ (PS2)

Voditelj: Marija Grdić Rajković

Optimizacija uzorka za glukozu   

Andrea Saračević

08:45-09:00 

Stanka

09:00-10:30 

Simpozij 1 - Laboratorijska dijagnostika hemostaze                 

Voditelj: Ana Bronić

Harmonizacija koagulacije: postignuća i mogućnosti

Ana Bronić

Biological Variation in Haemostasis and consequences for Analytical Performance Specifications*

Piet Meijer

Lupus-anticoagualnsi: S laboratorijske točke gledišta

Sandra Margetić

Novi oralni antikoagulansi: Nadogradnje u laboratorijskim istraživanjima

Désirée Coen Herak

10:30-11:00 

Stanka

11:00-12:00 

Plenarno predavanje 1

Voditelj: Ana-Maria Šimundić

Harmonisation of education and training across the European Union*

Gilbert Wieringa

12:00-13:15 

Industrijska radionica (IR1/IR2)

13:15-14:00 

Stanka

13:15-14:00 

Posterska sekcija                      

14:00-15:00 

Usmena izlaganja postera (UIP1/UIP2)                      

15:00-16:30 

Simpozij 2 - Laboratorijska dijagnostika kroničnih bolesti   

Voditelj: Vanja Radišić-Biljak

Laboratorijska dijagnostika dijabetesa

Marijana Vučić Lovrenčić

Laboratorijska dijagnostika bolesti štitnjače

Sanja Mandić

Laboratorijska dijagnostika kronične opstruktivne plućne bolesti

Marija Grdić Rajković

16:30-17:00 

Stanka

17:00-18:00 

Industrijska radionica (IR3/IR4)

19:30-22:30 

Večera za predavače

Petak, 11.svibanj  2018.

08:00-08:45 

Sekcija „Pitajte stručnjaka“ (PS3-Debata)

Voditelj: Mila Lovrić

Kromatografija

Mila Lovrić, Željko Debeljak

08:00-08:45 

Sekcija „Pitajte stručnjaka“ (PS4)

Voditelj: Vikica Buljanović

Likvor

Željka Vogrinc

08:45-09:00 

Stanka

09:00-10:30 

Simpozij 3 – Novi trendovi u molekularnoj dijagnostici   

Voditelj: Daria Pašalić

micro RNA u dijagnostici različitih kliničkih entiteta

Daria Pašalić

mRNA u dijagnostici MDS

Mirjana Marijana Kardum Paro

Metilacija DNA u dijagnostici invazivnosti trofoblasta i tumora

Ljiljana Šerman, Valentina Karin

10:30-11:00

Stanka

11:00-12:00

Plenarno predavanje 2

Voditelj: Daria Pašalić

Control of biomolecular quality and molecular testing *

Michael Neumeier

12:00-13:15

Industrijska radionica (IR5/IR6)

13:15-14:00

Stanka

13:15-14:00

Posterska sekcija                      

14:00-15:00

Usmena izlaganja postera (UIP3/UIP4)                                                 

15:00-16:30

Simpozij 4 – Novi dijagnostički pristupi u laboratorijskoj medicini  

Voditelj: Željka Vogrinc

Modelling psychiatric disorders: from genomic findings to cellular phenotypes*

Srđan Djurovic

Uloga laboratorija u optimizaciji biološke terapije 

Ana Kozmar

Troponin

Lora Dukić

16:30-17:00 

Stanka

17:00-18:15 

Industrijska radionica (IR3/IR4)

Subota, 12.svibanj  2018.

08:00-08:45 

Sekcija „Pitajte stručnjaka“ (PS5)

Voditelj: Lora Dukić

Kako izračunati isplativost analize?

Lidija Bilić Zulle

08:00-08:45 

Sekcija „Pitajte stručnjaka“ (PS6)

Voditelj: Daria Pašalić

Biostatistika

Ana-Maria Šimundić

08:45-09:00 

Stanka

09:00-10:30 

Simpozij 5 – Upravljanje laboratorijem   

Voditelj: Vikica Buljanović

Modeliranje MBL kao ekonomske cjeline

Vikica Buljanović

Integracija laboratorija: Jesmo li odabrali pravi put?

Leida Tandara

Upravljanje kvalitetom u MBL

Ines Vukasović

10:30-11:00

Stanka

11:00-12:00

Plenarno predavanje 3

Voditelj: Marija Grdić Rajković

Laboratorijska medicina budućnosti - jesmo li spremni?

Ana-Maria Šimundić

12:00-13:00

Industrijska radionica (IR9/IR10)

13:00-13:45

Stanka

13:00-13:45

Posterska sekcija                      

13:45-14:30

Usmena izlaganja postera (UIP5)                                      

13:45-14:30

Usmena izlaganja postera (UIP6)                                     

Voditelj: Marija Grdić Rajković

Studentski posteri

14:30-16:00

Simpozij 6 – Analiza urina i drugih vrsta uzoraka   

Voditelj: Lora Dukić

Automatizacija urinske dijagnostike

Lidija Bilić Zulle

Analiza sline

Danijela Šupe Domić

Kalprotektin

Irena Linarić

16:00-17:00

Industrijska radionica (IR11/IR12)

17:00-17:15

I na kraju.....

20:30-23:30

Kongresna večera

HR EN